Tas, vai avenes dos labu ražu, ir atkarīgs ne tikai no tā, kur tās ir iestādītas. Mēs jums pastāstīsim, kur avenes nav ieteicams stādīt.
Dažādu faktoru dēļ avenes tiek uzskatītas par relatīvi prasīgiem augiem, kas prasa rūpīgu aprūpi un uzraudzību, lai nodrošinātu labu augšanu un kvalitatīvu ražu.
Pirmkārt, avenes nedrīkst stādīt ēnā. Avenes ir gaismas mīloša kultūra. Avenes patiešām ir gaismas mīlošas ogas, un tām nepieciešama saule, lai augtu veselīgi un ražīgi.
Tās vislabāk jūtas saulainās vietās, kur var saņemt vismaz 6–8 stundas tiešas saules gaismas dienā. Ja avenes stāda ēnā, tas var novest pie vājākas ražas un mazāk sulīgām ogām. Taču pārāk daudz tiešas un intensīvas saules var tās izdedzināt, savukārt pārāk maz gaismas ietekmē ražas kvalitāti un daudzumu. Tādēļ tām ir nepieciešams optimāls gaismas līdzsvars.
Kā rudenī pareizi sagatavot labāko augsni nākamajiem stādiem
Otrkārt, avenes slikti aug skābās mālainās un kūdras augsnēs. Tām vislabāk der neitrālas vai nedaudz sārmainas augsnes ar labu drenāžu. Ideālais pH līmenis avenēm ir no 6.0 līdz 6.8. Skābās augsnes var negatīvi ietekmēt augu augšanu un ogu kvalitāti. Ja augsne ir pārāk mālaina vai smilšaina, avenēm var būt grūtības augt. Nepiemērotas augsnes var ierobežot sakņu augšanu un barības vielu uzņemšanu.
Treškārt, avenes ir stingri aizliegts stādīt zemienēs vai pārmitrinātās platībās, jo tās ir jutīgas pret pārmērīgu mitrumu un sliktiem drenāžas apstākļiem.
Šādi apstākļi var novest pie sakņu puves un citām slimībām, kas var negatīvi ietekmēt augu veselību un ražīgumu. Izvairīšanās no zemas reljefa vietām – stādīšanai jāizvēlas vietas ar labu gaisa cirkulāciju un augstāku reljefu, kur ūdens nevarētu stagnēt.
Šķir otru lapu, lai uzzinātu divas sliktākās vietas – tajās noteikti nevajag stādīt avenes